Dołączyliśmy do programu PAJACYK - pomoc psychospołeczna

Fundacja „ARKA” wraz ze Świetlicą Środowiskową „Przystań” dołączyła do programu Pajacyk: pomoc psychospołeczna! Program „Pajacyk” do tej pory był nam znany z akcji dożywiania dzieci. Od początku marca 2021r. PAH rozszerzyła działalność o wsparcie psychologiczne dla młodych osób. Od maja działamy razem z Pajacykiem! Naszym wspólnym celem jest zapewnienie dzieciom adekwatnej pomocy w tych trudnych czasach.

Dołączenie do programu daje nam możliwość jeszcze szerszego dotarcia z pomocą do dzieci i młodzieży w naszym regionie! W ramach programu będziemy prowadzić indywidualne wsparcie psychologiczne dla dzieci i młodzieży, grupę wsparcia dla nastolatków oraz warsztaty kształtujące inteligencję emocjonalną dla dzieci i młodzieży.

My, jak i pozostałe organizacje działające w ramach Pajacyk: pomoc psychospołeczna, przeprowadziliśmy rozpoznanie potrzeb w naszych regionach. Wśród podopiecznych objętych programem znajdą się dzieci i młodzież w wieku 7-16 lat z terenu miasta Zgierza.
W sumie pomoc psychospołeczna obejmie blisko 370 dzieci i ponad 200 dorosłych - rodziców, opiekunów, pedagogów. Nasze wspólne działania z Polską Akcją Humanitarną na rzecz rozwoju dzieci można wspierać poprzez strony:


Polskiej Akcji Humanitarnej: https://www.pah.org.pl/wplac/
Pajacyk: https://www.pajacyk.pl/wesprzyj/