Ośrodek w Męckiej Woli

„O sile człowieka nie świadczy to, że nie upada, ale że potrafi się podnieść”

Konfucjusz

W roku 2000 nasza fundacja chciała poszerzyć swoją pracę na rzecz pomocy osobom uzależnionym od substancji psychoaktywnych o stacjonarny ośrodek terapii, dzięki naszej determinacji w 2001 roku całkowicie wyremontowaliśmy budynek mieszczący się w pięknym Parku Reymonta w miejscowości Małków,  tym samym otwierając nasz pierwszy  Ośrodek Rehabilitacyjno-Readaptacyjny.

Poniższe zdjęcia przedstawiają budynek przed i po remoncie.

Niestety z przyczyn niezależnych od naszej fundacji z dniem 01 stycznia 2011 roku zmuszeni byliśmy zmienić naszą siedzibę. Aktualnie nasza placówka mieści się w miejscowości Męcka Wola pomiędzy Sieradzem a Zduńską Wolą gdzie kontynuujemy naszą pracę z osobami uzależnionymi.

W naszym ośrodku terapia oparta jest na modelu społeczności terapeutycznej, a w naszej codziennej pracy główną inspiracją jest filozofia Marka Kotańskiego. Naszym głównym celem jest pomoc osobom uzależnionym w powrocie do trzeźwego, szczęśliwego życia.
Nasz cel realizujemy poprzez:

• Terapię grupową
  • Terapię indywidualną
  • Ergoterapię (terapia pracą)
  • Zajęcia psychoedukacyjne
  • Warsztaty tematyczne
  • Obozy terapeutyczne
  • Terapię Rekreacyjną (posiadamy boisko do gry w piłkę siatkową , koszykową , dostęp do boiska gry w piłkę nożną , siłownię  oraz  wyjazdy na basen.)

Do naszego ośrodka przyjmujemy :

• Osoby uzależnione od substancji psychoaktywnych (narkotyki, alkohol oraz leki)
  • Osoby pełnoletnie (w przypadku niepełnoletności wymagana zgoda rodziców lub opiekunów prawnych)
  • Osoby z Sądowym nakazem leczenia
  • Matki z dziećmi
  • Możliwość wspólnego leczenia par
  • Osoby niepełnosprawne (placówka przystosowana dla osób żyjących z niepełnosprawnością)
  • Osoby z współistniejącą diagnozą
  • Pobyt w ośrodku jest bezpłatny (posiadamy podpisaną umowę z NFZ)

Kontakt :

Ośrodek Rehabilitacyjno – Readaptacyjny